Αρχική > ΕΙΔΗΣΕΙΣ > Με το …αριστερό ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ!

Με το …αριστερό ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ!

Ήττες στη πρεμιέρα για Ανδρες και Γυναίκες!

Μετά την ήττα των Ανδρών στη πρεμιέρα της  Α’ ΕΣΚΑ από τους ΑΓΙΟΥΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ, στη παράταση με 70-65, και η Γυνακεία ομάδα του ΣΠΟΡΤΙΓΚ, έχασε από τη ΔΑΦΝΗ Αγ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ στη πρεμιέρα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, με 57-51!

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΔΑΦΝΗ Αγ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 51-57

Στο κλειστό της Ηλίας Ζερβού, ο ιστορικός ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ υποδέχθηκε τη ΔΑΦΝΗ Αγ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ στη 1η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενες είχαν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, με μια μικρή μεν αλλά σταθερή διαφορά, που τους έδωσε τελικά τη νίκη.

Τα κορίτσια των Πατησίων, είχαν ένα αρκετά καλό πρώτο ημίχρονο παρά το -3 στο σκορ, στο δεύτερο όμως παρουσίασαν αρκετές αδυναμίες, που θέλουμε να πιστεύουμε ότι θα καλυφθούν στα επόμενα παιχνίδια, με τη μόνιμη ευχή για υγεία σε όλες και όλους.